Paulina Łasak-Ponikło - Groszki Kraków
Groszki Kraków - masaż shantala
Zapisy na szkołę rodzenia Cwiczenia dla kobiet w ciąży - Zapisy

Paulina Łasak-Ponikło

Z zawodu jestem psychologiem, seksuologiem, a kiedy w 2009 roku zostałam mamą, postanowiłam rozpocząć nowy kierunek zawodowy – zostałam doulą. Od kilku lat przygotowuję rodziców do porodu i pierwszych chwil rodzicielstwa.

Jestem instruktorką Masażu Shantala, instruktorką szkoły rodzenia, a także prowadzę ćwiczenia dla kobiet w ciąży i mam po porodzie. Wiem, jak ważne jest holistyczne podejście w opiece nad kobietą w ciąży i po porodzie, dlatego wciąż się dokształcam i poszerzam zakres swoich umiejętności.

Prywatnie jestem mamą czwórki dzieciaków: Nadii, Iwa, Leo i Zoi. Doświadczyłam czterech różnych porodów, każdy był piękny. Wszystkie utwierdziły mnie w przekonaniu że moje ciało posiada niesamowitą moc. Dały mi wiele sił i pewności siebie. Chętnie dzielę się swoim doświadczeniem i korzystam z niego w mojej pracy.

Urodziłam czwórkę dzieci, w relaksie, w zgodzie z naturą i z sobą, z uśmiechem na twarzy.

Ale nie  zawsze tak było, że miałam takie pozytywne nastawienie do rodzenia dzieci. Moje pierwsze emocje i myśli, po tym jak po raz pierwszy zobaczyłam dwie kreski na teście, to było przerażenie i : „o rany, ale przecież to oznacza, że muszę urodzić”. W pierwszej ciąży bałam się porodu.

Na szczęcie spotkałam wtedy kobiety, które cieszyły się z przeżytego porodu, opowiadały o nim z entuzjazmem, radością. Zaczęłam czytać, oglądać filmy. I przekonałam się, że można mieć inne podejście do porodu, niż to, które króluje w stereotypach. Można z ufnością i radością oczekiwać  tego wydarzenia.

Pierwszy poród dał mi poczucie ogromnego szczęścia, wiary we własne ciało i własne możliwości.  I wtedy też postanowiłam, że chcę innym kobietom opowiadać o tym, że można dobrze rodzić, a poród może być dobrym wydarzeniem, dodającym mamie  sił.

I  tak powstały Groszki. To było prawie 8 lat temu. W tym czasie spotkałam setki kobiet, które w ciąży zamieniły obawy i strach przed porodem na zaufanie i pewność siebie.

Jestem psychologiem, doulą, instruktorką ćwiczeń dla kobiet w ciąży, ale przede wszystkim jestem doświadczoną mamą. I tym doświadczeniem pragnę Ci służyć!

Jeśli jeszcze nie spotkałaś nikogo, kto podczas Twojej ciąży przekonywał Cię, że nie musisz się bać porodu, a ciąża może być czasem radosnego oczekiwania na dziecko, serdecznie zapraszam do siebie.

Przyjdź i zainspiruj się!

Moje KWALIFIKACJE

Zapisz się na kurs:

Preloader
*
*
*
Rodzaj kursu:

Dane osoby zgłaszającej:

*
*