O nas - dowiedź się więcej o naszej pracy - Groszki Kraków
Groszki Kraków - masaż shantala
Zapisy na szkołę rodzenia Cwiczenia dla kobiet w ciąży - Zapisy

O nas

Przed Tobą ważne wydarzenie, jakim jest przyjście na świat Twojego Dziecka.

Chcesz się do tego jak najlepiej przygotować.

Szukasz osób, które Ci tym pomoże i w profesjonalny, ciekawy sposób przygotuje oboje Rodziców do porodu i do pierwszych chwil rodzicielstwa…

Zapraszamy do Groszków!

Nasza Misja

Naszą misją jest propagowanie porodów świadomych.

Kobiety, mając wiarę w możliwości swojego ciała, odnajdują w sobie wewnętrzną siłę, poddają się instynktowi i rodzą tak, jak chciała tego natura.

Przygotowujemy do podjęcia z radością i spokojem nowych ról: Mamy i Taty – w duchu Rodzicielstwa Bliskości.

Prowadzimy kursy szkoły rodzenia od 2010 roku. Wciąż się szkolimy i udoskonalamy nasz program, tak aby przekazać Wam jak najbardziej rzetelną wiedzę. Na co dzień pracujemy w szpitalach, na porodówkach, oddziałach położniczych i noworodkowych, z kobietami w ciąży i po porodach. W większości sami jesteśmy rodzicami.

Jesteśmy blisko Kobiet takich jak Ty, wiemy jak pomóc w przygotowaniach do porodu, tak aby przyjście na świat dziecka stało się pięknym wydarzeniem. Zapraszamy do skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia.

Pragniemy Wam służyć!

Prowadzący

Przykładowe zdjęcie galerii
Bogumiła Chmiel / Położna
Jestem położną, pracuje na sali porodowej od kilkunastu lat asystuje kobietom w porodzie. Posiadam wykształcenie wyższe oraz specjalizacje z pielęgniarstwa położniczego, jestem instruktorem szkoły rodzenia. Swoja prace wykonuje z pasją.
Przykładowe zdjęcie galerii
Ewa Woźniak / położna, doradca laktacyjny, mama dwójki dzieci

W 2003r. ukończyłam Krakowską Szkołę Medyczną na wydziale położnych. Odbyłam staż zawodowy w Szpitalu im Czerwiakowskiego (ul. Siemiradzkiego).

Obecnie pracuję w Prywatnym Centrum Medycznym Promedis oraz w szpitalu "Ujastek" na oddziale patologii ciąży. Ale... przede wszystkim na co dzień jestem mamą dwójki wspaniałych dzieciaków: Kingi i Filipa.

Decydując się na prowadzenie zajęć kierowałam się chęcią przekazania Państwu mojej wiedzy praktycznej i teoretycznej zdobytej nie tylko podczas nauki w szkole położnych, ale także wiedzy zdobytej w trakcie wychowywania moich dzieci.

Mam nadzieję, że będę potrafiła zaspokoić Państwa wiedzę, odpowiedzieć na nurtujące pytania i rozwiązać problemy. Moim hobby są dzieci i spędzanie z nimi najpiękniejszych chwil.

Paulina Łasak-Ponikło / Założycielka Groszków, doula, instruktorka ćwiczeń dla kobiet w ciąży, instruktorka masażu Shantala, psycholog, mama czwórki dzieci

Z zawodu jestem psychologiem, seksuologiem, a kiedy w 2009 roku zostałam mamą, postanowiłam rozpocząć nowy kierunek zawodowy - zostałam doulą. Od kilku lat przygotowuję rodziców do porodu i pierwszych chwil rodzicielstwa.

Jestem instruktorką Masażu Shantala, instruktorką szkoły rodzenia, a także prowadzę ćwiczenia dla kobiet w ciąży i mam po porodzie. Wiem, jak ważne jest holistyczne podejście w opiece nad kobietą w ciąży i po porodzie, dlatego wciąż się dokształcam i poszerzam zakres swoich umiejętności.

Prywatnie jestem mamą czwórki dzieciaków: Nadii, Iwa, Leo i Zoi. Doświadczyłam czterech różnych porodów, każdy był piękny. Wszystkie utwierdziły mnie w przekonaniu że moje ciało posiada niesamowitą moc. Dały mi wiele sił i pewności siebie. Chętnie dzielę się swoim doświadczeniem i korzystam z niego w mojej pracy.

Urodziłam czwórkę dzieci, w relaksie, w zgodzie z naturą i z sobą, z uśmiechem na twarzy. Ale nie  zawsze tak było, że miałam takie pozytywne nastawienie do rodzenia dzieci. Moje pierwsze emocje i myśli, po tym jak po raz pierwszy zobaczyłam dwie kreski na teście, to było przerażenie i : „o rany, ale przecież to oznacza, że muszę urodzić”. W pierwszej ciąży bałam się porodu. Na szczęcie spotkałam wtedy kobiety, które cieszyły się z przeżytego porodu, opowiadały o nim z entuzjazmem, radością. Zaczęłam czytać, oglądać filmy. I przekonałam się, że można mieć inne podejście do porodu, niż to, które króluje w stereotypach. Można z ufnością i radością oczekiwać  tego wydarzenia. Pierwszy poród dał mi poczucie ogromnego szczęścia, wiary we własne ciało i własne możliwości.  I wtedy też postanowiłam, że chcę innym kobietom opowiadać o tym, że można dobrze rodzić, a poród może być dobrym wydarzeniem, dodającym mamie  sił. I  tak powstały Groszki. To było prawie 8 lat temu. W tym czasie spotkałam setki kobiet, które w ciąży zamieniły obawy i strach przed porodem na zaufanie i pewność siebie. Jestem psychologiem, doulą, instruktorką ćwiczeń dla kobiet w ciąży, ale przede wszystkim jestem doświadczoną mamą. I tym doświadczeniem pragnę Ci służyć! Jeśli jeszcze nie spotkałaś nikogo, kto podczas Twojej ciąży przekonywał Cię, że nie musisz się bać porodu, a ciąża może być czasem radosnego oczekiwania na dziecko, serdecznie zapraszam do siebie. Przyjdź i zainspiruj się!

Moje KWALIFIKACJE

Zapisz się na kurs:

Preloader
*
*
*
Rodzaj kursu:

Dane osoby zgłaszającej:

*
*