Groszki Kraków - masaż shantala
Zapisy na szkołę rodzenia Cwiczenia dla kobiet w ciąży - Zapisy

Doula Kraków

Doula to wykształcona i doświadczona również w swoim macierzyństwie kobieta, zapewniająca ciągłe niemedyczne, fizyczne, emocjonalne i informacyjne wsparcie dla matki i rodziny na czas ciąży, porodu i po porodzie. (doula.org.pl)

Doula to kobieta, która pomaga w przygotowaniach do porodu, oswaja matkę lub rodziców z czekającymi ich wydarzeniami. Doula towarzyszy w porodzie. Wspiera rodzącą nie tylko swoją obecnością, swoim spokojem ale też poprzez wyuczone techniki radzenia sobie z bólem, np. masaż, odpowiedni oddech, stosowanie relaksacji, wizualizacji, afirmacji. Doula stanowi dla rodzącej oparcie fizyczne i przede wszystkim emocjonalne, jednak nie udziela porad medycznych. Po porodzie doula może pomóc w pierwszych czynnościach związanych z maluszkiem, z karmieniem, uspokojeniem malucha, zrozumieniu jego potrzeb.

Przygotowanie do porodu

Jestem doulą, ponieważ wiem, że poród jest ważny. Jest ważnym wydarzeniem dla kobiety – pod względem emocjonalnym – sięga głębokich sfer i pozostawia swój ślad w pamięci i odczuciach Matki na długo.

Jest ważnym wydarzeniem fizjologicznym – to ogromny wysiłek dla organizmu kobiety.

Bardzo ważne, aby w tym wydarzeniu kobieta nie była sama. Aby miała stałą i nieprzerwaną opiekę osoby, której ufa. Doula pomaga uśmierzyć ból fizyczny i jest fizycznym oparciem dla rodzącej, ale przede wszystkim zapewnia poczucie bezpieczeństwa, dodaje otuchy, wspiera emocjonalnie.

Sama kładę duży nacisk na rolę rozluźnienia i relaksacji w ciąży i porodzie. Wierzę, że poród w głębokiej relaksacji (tzw. hipnoporód) pomaga kobietom łagodniej przejść przez cały proces. Kobietom, które są zainteresowane taką formą porodu, pomagam w relaksacji podczas porodu.

Spotkanie zapoznawcze

bezpłatna pierwsza godzina spotkania

120 zł za rozpoczętą kolejną godzinę

Spotkania przed porodem i po porodzie 120 zł za 1 godzinę plus 20 zł koszty dojazdu – Sprawdź
Towarzyszenie w porodzie 800 zł za całość

Zobacz cały cennik

Zapisz się na kurs:

Preloader
*
*
*
Rodzaj kursu:

Dane osoby zgłaszającej:

*
*